Serbest Kategori Kuralları

1.Serbest Kategori Özellikleri

Serbest kategori katılımcıları proje ve fikirlerini, jüri ve katılımcılar karşısında yarışma boyunca sergileyecektir. Her proje için katılımcılara stand verilecektir. Serbest kategoride herhangi bir boyut sınırlaması bulunmamaktadır. Ürünün fiziksel olarak sergilenmesi zorunludur.

2.Değerlendirme

Serbest kategorideki projelerinin değerlendirilmesi jüri tarafından özgünlük, inovatif fikir, gerçekleştirilebilirlik, otonomluk, tasarım, teknik yeterlilik, sorun çözme gibi kriterler baz alınarak değerlendirilecektir. En etkin oyu alan ve en iyi sunumu yapan proje kazanan ilan edilecektir.

3.Katılma Koşulları

Serbest kategoriye başvurmak için katılımcılar ilk etapta mig.etkinlik.marmara.edu.tr sitesinden ön kayıt yapmalıdırlar. Ayrıca katılımcıların 24 Nisan 2017 tarihine kadar projeye ait tanıtım dosyasını ve tanıtım filmini mig@marmara.edu.tr adresine göndermeleri gerekmektedir. Tanıtım dosyası ve tanıtım filmini tarafımıza ulaştırmayan katılımcıların projeleri değerlendirmeye alınmayacaktır.    

TÜM KATEGORİLERDE OLDUĞU GİBİ BU KATEGORİDE DE KATEGORİ ÜSTÜ KURALLAR GEÇERLİDİR. KATEGORİ ÜSTÜ KURALLARI OKUMAK YARIŞMACININ SORUMLULUĞUNDADIR. MEKATRONİK VE İNAVOSYON GÜNLERİ EKİBİ TÜM KURALLARIN DEĞİŞİM HAKKINI SAKLI TUTAR. SON ANA KADAR KONTROL ETMEK YARIŞMACININ SORUMLULUĞUNDADIR.